Budowanie autorytetu lidera (tutoring rozwojowy)

Budowanie autorytetu lidera – tutoring rozwojowy

 

 

Jesteś lub planujesz zostać liderem zespołu, ale nie wiesz, czy dobrze spełniasz tę rolę? Chcesz podnieść swoje umiejętności komunikacyjne i dowiedzieć się więcej na temat tworzenia i zarządzania zespołem? Zbuduj autorytet, który zapewnia szacunek, zaufanie i realizację zadań przez pracowników z zaangażowaniem i dużą skutecznością.

Wybierz się na szkolenie i dowiedz się, czym jest autorytet i co możesz zrobić, żeby go zbudować. 

MOJE SZKOLENIE POMOŻE CI:

 1. Nabrać pewności siebie w roli lidera
 2. Rozpoznać typy osobowości Twojego zespołu
 3. Stosować w praktyce narzędzia pozwalające mądrze rozwijać pracowników
 4. Budować poczucie przynależności, zaangażowanie i motywację pracowników
 5. Swobodnie delegować zadania i projekty
 6. Korzystać z mądrego feedbacku, udzielać negatywnej i pozytywnej informacji zwrotnej

 

 

Zdobywanie szacunku i zaufania to proces, do którego możesz przygotować się pod okiem specjalisty. Tutoring rozwojowy jest najlepszą okazją, aby wspólnie przepracować najważniejsze sposoby zarządzania zasobami ludzkimi i wyeliminować to, co przynosi negatywne skutki. 

Czym jest tutoring?

 

Tutoring opiera się na relacji człowieka z człowiekiem, tutora z podopiecznym. Jest to podejście spersonalizowane i całościowe, uwzględniające to, że każdy jest inny i że nasze życie i rozwój odbywają się jednocześnie w wielu sferach (świetny opis metody według Collegium Wratislaviense). Klasyczny tutoring, praktykowany na renomowanych brytyjskich uniwersytetach Oxford i Cambridge, przyjmuje formę około godzinnych spotkań tutora z podopiecznym.

 

Proponowany przeze mnie proces tutoringowy obejmuje:

 

 • 1 spotkanie (2 h) raz na tydzień
 • Na spotkaniach, wspólnie ustalamy cel rozwojowy, określamy zasoby na których możemy budować pewność siebie bądź bariery, które uniemożliwiają nam swobodne przemawianie przed publicznością.
 • Każde spotkanie kończy się zadaniem, które podopieczny musi ćwiczyć w domu. Dzięki temu, jestem w stanie monitorować cały proces rozwojowy tak, aby osiągnąć zamierzone efekty.
 • Moim celem jest to, aby podopieczny doszedł do swojego celu: autentycznie, samodzielnie, świadomie i spójnie
 • W pracy z podopiecznym wykorzystuję 15 letnią wiedzę i doświadczenie z obszarów:  psychologii, komunikacji społecznej, szkoły tutoringu, dziennikarstwa i wizerunku osobistego. 

 

 

Moc indywidualnego tutoringu rozwojowego

 

Tutoring kładzie ogromny nacisk na sam proces, w którym nawiązuje się szczególna więź między podopiecznym a tutorem. Spotkania prowadzone są w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Nie ukrywam, że można się na nich także dobrze bawić :-). Tutoring rozwojowy jest również szansą na przedyskutowanie swoich wątpliwości, obaw, ale i sukcesów – takich możliwości nie ma niestety w czasie czytania podręczników szkoleniowych i artykułów eksperckich.

 

Proponuję również szkolenia grupowe:

Sprawdź też inne tematy szkoleniowe organizowane w Poznaniu lub zdalnie. Oferuję doradztwo strategiczne, podpowiadam, jaka strategia public relations jest najlepsza i przyczyniam się do tego, aby autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej zakończyła się zatrudnieniem. Pokazuję, dlaczego tworzenie wizerunku dla firm i osób publicznych jest ważne i zmienia rzeczywistość zarówno biznesową, jak i prywatną.