Marka osobista sportowca (tutoring rozwojowy)

W czasach, w których najpopularniejszymi mediami są media społecznościowe, kreowanie wizerunku sportowca jest jeszcze ważniejsze niż kiedyś. Talent i sukcesy w szczytowej formie sportowca to źródło popularności i szerokiego grona odbiorców, ale tylko świadoma budowa marki jest w stanie przyciągnąć uwagę nawet tych osób, które nie interesują się daną dyscypliną. Sportowiec, który liczy się z tym, że jest marką osobistą, może pracować nad wizerunkiem, zapewnić sobie liczne współprace w obrębie wielu branż i co za tym idzie – stać się autorytetem nie tylko w zakresie swojej aktywności fizycznej.

Kreowanie wizerunku sportowca szkolenie

Szkolenia PR, które organizuję dla sportowców, mogą mieć formę indywidualnego programu, podczas którego osoba szkolona:

 

1. Określi swoje cele i plan działania,

2. Pozna swoje mocne strony

3. Dowie się, dlaczego budowanie marki sportowca jest ważne (we wszystkich) mediach,

4. Nauczy się tworzyć plan działań wizerunkowych,

5. Rozpocznie proces budowania wizerunku eksperta,

6. Opanuje sztukę wystąpienia publicznego (w tym także wystąpienia przed kamerą)

 

Kibice i widzowie są najważniejszą grupą docelową w przypadku budowaniu marki sportowca, ale nie jest to jedyna grupa. Grono Twoich odbiorców może się znacznie powiększyć nie tylko wtedy, kiedy zdobywasz medale. Twoi odbiorcy mogą cenić Cię za charyzmę, sposób mówienia, pewność siebie, zaangażowanie społeczne, wyspecjalizowanie w dziedzinie i wiele innych cech oraz aktywności, które zostaną odpowiednio “podane“. Personal branding i indywidualna współpraca z mentorem to najlepsze narzędzia do budowania i utrzymywania pozytywnego wizerunku sportowca.

Korzyści dbania o markę osobistą

Kreowanie wizerunku sportowca przełoży się sukcesy w relacjach zawodowych i prywatnych, zyski finansowe w postaci lepszych kontraktów i mniejszej konkurencji oraz bezcenną satysfakcję wpływania na innych. Aby poznać szczegóły i zadbać o swoją markę osobistą, zapraszam do bezpośredniego kontaktu.