Wystąpienia publiczne dla ekspertów PR i rzeczników prasowych

Wystąpienia publiczne są nieodłącznym elementem Twojego zawodu? Świadomość odpowiedzialności za prezentowaną treść i wizerunek w mediach sprawia, że czujesz zdenerwowanie? A może po prostu chcesz zweryfikować lub podnieść swoje umiejętności po kilkuletnim doświadczeniu? Zapraszam na szkolenie dla rzeczników prasowych i ekspertów PR – w tym managerów.

Wystąpienia publiczne rzeczników prasowych - szkolenie

Nie da się całkowicie wyeliminować stresu związanego z wystąpieniami publicznymi. Jest to zresztą naturalny i pożądany objaw informujący o tym, że dzieje się coś ważnego. Jednak emocje można opanować, a zarządzanie wizerunkiem to sztuka i dobrze jest się w niej doskonalić. Nie dotyczy ona tylko poziomu stresu, lecz także wszystkich innych szczegółów – od ubioru, przez ton głosu, aż po odpowiedź na pytanie “jak stać lub siedzieć podczas prelekcji?”

Szkolenie dla rzeczników prasowych i ekspertów PR dotyczące wystąpień publicznych to czas, w którym:

 

  • przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony w roli mówcy,
  • odkryjesz swój potencjał,
  • poznasz techniki opanowywania tremy,
  • poznasz techniki argumentacji i wywierania wpływu,
  • wzmocnisz pewność siebie,
  • dowiesz się co zrobić z rękoma w czasie wystąpienia, gdzie patrzeć i jakie gesty stosować, aby dostosować przekaz,
  • zwrócisz większą uwagę na klarowność i perswazyjność treści przekazywanej do mediów – tak, aby utrzymać uwagę odbiorców,
  • dowiesz się, jak wpłynąć na to, by odbiorcy polubili Twój głos,
  • ustalisz plan działania w przypadku wystąpienia silnego stresu w czasie wystąpienia,
  • nauczysz się dostosowywać swoją wypowiedź do oczekiwań dziennikarzy i budować z nimi relacje.

 

Szkolenia PR mają charakter praktyczny i wypełnione są ćwiczeniami. Każdy uczestnik może liczyć na indywidualny plan pracy, dzięki któremu przygotuje się do prelekcji i udzielania wywiadów. Szkolenie dla rzeczników prasowych i innych osób występujących publicznie na co dzień, zakończone jest otrzymaniem certyfikatu.

Od jakości wystąpienia publicznego zależy więcej niż Twój wizerunek

Realizowane Szkolenia i doradztwo związane z wystąpieniami publicznymi poparte jest moim własnym doświadczeniem w tym zawodzie. Wiem, jak ważna jest komunikacja z mediami dla ekspertów PR, którzy reprezentują firmę lub instytucję przed dziesiątkami tysięcy ludzi. Indywidualne przygotowanie do wystąpienia publicznego rzeczników prasowych ma często znaczenie globalne, dlatego zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty i bezpośredniego kontaktu.

Sprawdź też: coaching zawodowy

Sprawdź też inne moje szkolenia i kursy: