Pewność siebie w wystąpieniach publicznych (tutoring rozwojowy)

Pewność siebie w wystąpieniach publicznych – tutoring rozwojowy

 

Wierzę w to, że każdy jest wystarczająco dobry, by być świetnym mówcą. Twoja niechęć do występów publicznych może wynikać z niskiej samooceny w tym obszarze, obawy przed oceną innych, z braku pewności siebie i z wielu różnych aspektów. Być może jeszcze nie wiesz o tym, ale masz talenty, które pozwolą Ci być naprawdę dobrym, autentycznym mówcą.

 

Indywidualny proces tutoringowy, to  świadome zwrócenie się w stronę swoich zasobów. Budowanie pewności siebie w sytuacji jeden na jeden z tutorem, który pomoże Ci rozwinąć pewność siebie w wystąpieniach publicznych. Indywidualny tutoring rozwojowy poświęcony autoprezentacji to okazja do tego, aby mówić bez stresu i świetnie się przy tym bawić!

 

Czym jest tutoring?

 

Tutoring opiera się na relacji człowieka z człowiekiem, tutora z podopiecznym. Jest to podejście spersonalizowane i całościowe, uwzględniające to, że każdy jest inny i że nasze życie i rozwój odbywają się jednocześnie w wielu sferach (świetny opis metody według Collegium Wratislaviense). Klasyczny tutoring, praktykowany na renomowanych brytyjskich uniwersytetach Oxford i Cambridge, przyjmuje formę około godzinnych spotkań tutora z podopiecznym.

 

Proponowany przeze mnie proces tutoringowy obejmuje:

 

  • 1 spotkanie (2 h) raz na tydzień
  • Na spotkaniach, wspólnie ustalamy cel rozwojowy, określamy zasoby na których możemy budować pewność siebie bądź bariery, które uniemożliwiają nam swobodne przemawianie przed publicznością.
  • Każde spotkanie kończy się zadaniem, które podopieczny musi ćwiczyć w domu. Dzięki temu, jestem w stanie monitorować cały proces rozwojowy tak, aby osiągnąć zamierzone efekty.
  • Moim celem jest to, aby podopieczny doszedł do swojego celu: autentycznie, samodzielnie, świadomie i spójnie
  • W pracy z podopiecznym wykorzystuję 15 letnią wiedzę i doświadczenie z obszarów:  psychologii, komunikacji społecznej, szkoły tutoringu, dziennikarstwa i wizerunku osobistego. 

 

 

Moc indywidualnego tutoringu rozwojowego

 

Tutoring kładzie ogromny nacisk na sam proces, w którym nawiązuje się szczególna więź między podopiecznym a tutorem. Spotkania prowadzone są w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Nie ukrywam, że można się na nich także dobrze bawić :-). Tutoring rozwojowy jest również szansą na przedyskutowanie swoich wątpliwości, obaw, ale i sukcesów – takich możliwości nie ma niestety w czasie czytania podręczników szkoleniowych i artykułów eksperckich.

 

Jeśli więc chcesz pożegnać się ze stresem podczas wystąpień publicznych, zacząć dobrze się czuć przed i po każdym wystąpieniu oraz zaakceptować siebie jako mówcę – Zapraszam!

 

Proponuję również szkolenia grupowe:

Sprawdź też inne tematy szkoleniowe organizowane w Poznaniu lub zdalnie. Oferuję doradztwo strategiczne, podpowiadam, jaka strategia public relations jest najlepsza i przyczyniam się do tego, aby autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej zakończyła się zatrudnieniem. Pokazuję, dlaczego tworzenie wizerunku dla firm i osób publicznych jest ważne i zmienia rzeczywistość zarówno biznesową, jak i prywatną.

 

Zapisz się na tutoring

 

 

 

Sprawdź też inne moje szkolenia i kursy: